Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i kluczowych wymaganych przez rynek pracy studentów i studentek Wydziałów Sztuki Nowych Mediów i Zarządzania Informacją PJATK poprzez zdobycie praktycznego doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną w trakcie studiów w ramach staży krajowych wysokiej jakości.
Działaniami w projekcie zostaną objęci studenci dwóch ostatnich roczników studiów stacjonarnych inżynierskich oraz studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, jak również studenci studiów niestacjonarnych Sztuki Nowych Mediów zarówno licencjackich jak i magisterskich, w tym 100 kobiet i 35 mężczyzn.
Studenci poprzez udział w projekcie uzyskają możliwość rozwinięcia swoich najmocniejszych kompetencji zawodowych realizując prace w ramach interdyscyplinarnych zespołów w renomowanych firmach z Branż Usług dla Biznesu i Przemysłu Kreatywnego. Bezpośrednimi korzyściami dla stażystów będzie uzyskanie informacji zwrotnych w formie rekomendacji firmy i profilu kompetencyjnego opracowanego w ramach Doradztwa Zawodowego przy udziale opiekuna merytorycznego PJATK i firmy. Pracodawcy uczestnicząc w stażu wysokiej jakości zyskają, dzięki współpracy z uczelnią, możliwość znacznej poprawy efektywności procesu stażowego poprzez bardziej trafną rekrutację oraz stały monitoring rozwoju kompetencji przez stażystę i wsparcie Opiekuna PJATK w rozwiązywaniu problemów merytorycznych, które mogą pojawić się w trakcie stażu. Projekt zakłada realizację dwu i trzymiesięcznych staży krajowych. Wszystkie staże prowadzone będą zgodne z zaleceniami Rady z dn. 10 marca 2014 r.
* Projekt zakończony 30.09.2019 r.