Proszę czekać ...

Cykl: Ścieżki Rozwoju Absolwentów i Wskazówki Dla Studentów PJATK

Cykl: Ścieżki Rozwoju Absolwentów i Wskazówki Dla Studentów PJATK

22.05.2025, 16:11
Data publikacji

Cykl: Ścieżki Rozwoju Absolwentów i Wskazówki Dla Studentów PJATK

Rozmowa z Katarzyną Chilimoniuk, absolwentką studiów licencjackich na kierunku Sztuka Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

 

 

1.    Czym się obecnie Pani zajmuje? Na czym polega Pani praca?


Zaprojektowałam i wydałam karty do rozmów MoreTalks. Moim marzeniem było tworzyć rzeczy, które przyniosą wartość innym ludziom i pracować na swoim.

 

2.    Jak wygląda Pani ścieżka zawodowa?


W trakcie studiów rozpoczęłam pracę jako grafik komputerowy w branży mody, następnie przeszłam do produkcji filmowej, gdzie zarządzałam kampaniami, budżetami oraz zespołami. Następnie wróciłam do branży mody i od asystentki doszłam do szczebla managerskiego, gdzie zarządzałam markami, kategoriami produktowymi lub rynkami. Dwa lata temu zrobiłam małe kółko i zaczęłam pracować jako freelancer i tworzyć grafiki dla klientów.

 

3.    Kiedy rozpoczęła Pani pierwszą pracę w zawodzie? (w tym staże, praktyki)?

 

Już na studiach, ale też nie ukrywam, że robiłam drobne zlecenia przed rozpoczęciem studiów.

 

4.    Na ile wiedza ze studiów była przydatna z punktu widzenia rozpoczynania pracy w zawodzie?


Bardzo, otworzyło to przede mną dużo ścieżek i pozwoliło na odkrycie swoich umiejętności. Każdy z nas malował lub rysował przed rozpoczęciem studiów, ale podczas pracy z konkretnymi narzędziami nauczyliśmy się, gdzie mamy predyspozycje, a nad czym warto popracować.

 

5.    Jakie umiejętności nabyte na studiach Pani wykorzystuje? Jakie umiejętności okazały się najbardziej przydatne w pracy zawodowej?

 

Dużo dała mi praca w Samorządzie Studenckim, ponieważ tam odkryłam w sobie talent managerski oraz do zarządzania projektami. Nie miałam pojęcia, że potrafię zarządzać kompleksowymi projektami, wdrażać nowe, innowacyjne pomysły i równocześnie odpowiadać na potrzeby studentów.

Ze studiów graficznych korzystam do dzisiaj, zwłaszcza z pracy z typografią i składem tekstów. To ja stoję za projektami kart MoreTalks.

 

6.    W jakie aktywności pozazawodowe (koła naukowe, wolontariat itp.) angażowała się Pani podczas studiów?


Byłam w Samorządzie Studenckim oraz Komisji do Sprawy Kultury i Promocji, a także brałam udział w wydarzeniach organizowanych przez Panią Ewą Satalecką, takich jak MOTYF festiwal.

 

7.    Jakie doświadczenia nabyte podczas studiów pomogły Pani w zdobyciu pracy po studiach?

 

Wiedza techniczna z programów graficznych oraz UX. Dla wielu pracodawców ukończenie nauki na PJATK było ogromnym plusem.

 

8.    Gdyby mogła Pani zmienić jedną rzecz dotyczącą swojej aktywności zawodowej na studiach, co by to było?

 

Myślę, że bardziej popracowałabym nad networkingiem. Z wieloma osobami utrzymuję kontakt do dzisiaj lub zdarza nam się pomóc wzajemnie na Linkedln, ale czuję, że mogłam bardziej zaangażować się w poznanie osób na studiach.

 

9.    Jakie są Pani dalsze plany zawodowe, którymi może się Pani z nami podzielić?

 

Planuję wydanie więcej gier karcianych MoreTalks oraz stworzenie planszówek, założenie jeszcze dwóch marek. Łącznie chciałabym zarządzać trzema biznesami, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę, a także tworzyć miejsce pracy dla utalentowanych, młodych ludzi.

 

10.  Jakiej rady zawodowej udzieliłaby Pani obecnym studentom?

 

Studia to nie tylko uczęszczanie na zajęcia, ale też budowanie relacji i sieci networkingowej, branie udział w wydarzeniach dodatkowych, które pozwolą Wam na nabycie nowych umiejętności i otworzą przed Wami drzwi. Warto czerpać garściami, ponieważ później drogi się rozchodzą i brakuje czasu na samorozwój bądź odkrywanie siebie, to jest Wasz czas. Powodzenia!

 

Dziękujemy za udział w rozmowie i życzymy dalszych sukcesów.

22 maja